Informace pro prodejce

VYPRODÁVÁME.cz

0 0 ks

Informace pro prodejce

 

Rádi byste u nás inzerovali své zboží? Stačí se zaregistrovat a jako dárek od nás dostanete 50 kreditů zdarma, pomocí nichž se nabídky spouštějí. Poté ve svém uživatelském rozhraní zadejte svou nabídku, kde nastavíte nejvyšší a nejnižší možnou cenu - minimální sleva musí být vždy 30% (rozdíl mezi počáteční a konečnou cenou). Pokud byste rádi dražili větší množství zboží a nechtělo by se vám produkty zadávat ručně, tak máte možnost své nabídky nahrát prostřednictvím XHML feedu, pomocí něhož můžete nabídky generovat hromadně. Každá nabídka má platnost 30 dnů.

 

Kredity

Kredity jsou potřebné pro vkládání a topování nabídek, či pro funkci autopilota. Jako dárek od nás dostane každý nově registrovaný Inzerent 50 kreditů. Po jejich vyčerpání lze kredity zakoupit v uživatelském rozhraní přes GoPay. Ceny vkládání, topování a funkci autopilota naleznete v tabulce níže.

Kredity lze po přihlášení do vašeho účtu objednat zde.

 

Vložení nabídky

5 kreditů

Topování nabídky

10 kreditů

Funkce autopilot

každé posunití o pozici výš 10 kreditů

 

Topování

Nabízíme možnost Topování, která vám zvýší úspěšnost vaší nabídky. Topovat svou nabídku můžete pomocí kreditů. Topování o jednu pozici stojí 10 kreditů.

 

Výhody Topovaných nabídek

 • Nabídka se posune o pozici výše a bude pro potencionální zákazníky lépe viditelná.
 • Zvýší se tím úspěšnost vaší aukce a tím šance na prodej.
 • Prodejci, kteří budou mít Topovné nabídky se objeví v horní části kategoriích a v newsletteru, který zákazníkům zasíláme.

 

Funkce autopilot

Je online nástroj, pomocí něhož nemusíte Topování provádět ručně. Díky němu můžete nastavit konkrétní pozici vaší nabídky. Pokud dojte k vytopování nabídky dvěma prodávajícími na stejnou pozici, tak se na požadovanou pozici dostane ten, který svou nabídku vytopoval jako první. Druhá nabídky se zařadí za ní.

Pokud první prodávající autopilota zruší, nebo jeho nabídka po 30 dnech skončí, na požadovanou pozici se automaticky dostává nabídka dalšího Inzerenta.

Každé posunutí o pozici výš vám odečte 10 kreditů z vašeho účtu.

 

Administrační rozhraní

Obsahuje informace o vašem účetu. V menu naleznete "Úvodní stránku", "O uživateli", "Moje objednávky" a "Odhlášení".


Úvodní stránka

Zde najdete své fakturační a osobní údaje. Nastavení funkce „hlídací pes“, která obsahuje všechny nabídky systému, jednoduše zvolíte cenu, nabídku a nastavíte hlídacího psa.

 

O uživateli

Zde vyplníte a následně můžete upravit svůj provil (fakturační, firemní a osobní údaje a dodací adresu, jako Jméno, Příjmení, Ulici, Město, PSČ a další). Pokud zaškrtnete kolonku "přenést fakturační údaje", údaje se přenesou do dodací adresy. Pokud nakupujete na firmu, můžete vyplnit i údaje o vaší firmě.


Moje objednávky

Zde najdete přehled vašich poptávek a v jakém stavu se nacházejí. Pokud prodávající změní stav vaší poptávky, daná objednávka změní barvu.

 • Červené označení – nevyřízeno

 • Modré označení – zpracovává se

 • Zelené označení – dokončeno

 

Přijaté objednávky

Zde najdete všechny přijaté poptávky od potencionálních kupujících.

K jednotlivé objednávce máte k dispozici číslo objednávky, datum, jméno a příjmení kupujícího, email kupujícího, název nabídky, počet zakoupených kusů a celkovou cenu objednávky.

V této sekci můžete upravit stavy objednávek (čeká/vyřizuje se/hotovo). Změna, kterou u objednávky provedete, se ukazuje také v administračním rozhraní kupujícího. Tyto změny jsou pro lepší orientaci barevně označené:

 • Červené označení – nevyřízeno

 • Modré označení – zpracovává se

 • Zelené označení – dokončeno


Nabídky

Zde najdete všechny své nabídky, které jste zadali do systému. Nabídky můžete filtrovat na Nové/Publikované/Ukončené. Kolonka filtrace slouží k rychlejšímu dohledání požadované nabídky. Stačí do ní zadat hledané slovo (např. kalhoty) a objeví se všechny vaše nabídky, které v názvu obsahují slovo kalhoty.

 

Publikované

V této sekci můžete nabídky Editovat/Publikovat/Smazat/Topovat/Držet pozici/Zduplikovat.

 

Vytvořit nabídku

Zde můžete vytvořit svou nabídku. K zadání nabídky potřebujete vyplnit povinné údaje:

 

Základní informace
 • Název
 • Kategorie (vyberete, která se na produkt nejvíce hodíte)
 • Lokalitu (pokud nevyplnít, zobrazí se pro celou ČR)
 • Popis zboží
 • Text do e-mailu (Text zákazníkovi do emailu, který objedná vaši nabídku)
 • Maximální cena (Počáteční cena nabídky)
 • Minimální cena (Konečná cena nabídky)
 • DPH
 • KS skladem
 • Doprava (Tu si můžete vytvořit v záložce Doprava)

 

Fotografie

Zde máte možnost zadat fotografie k vaší nabídce. Fotografie nahrávejte v rozměru 460x280 pixelů. První obrázek nabídky je povinný. Obrázky můžete nahrát do systému vyprodáváme nebo vložit pouze URL odkaz.

 

Soubory

Pokud budete ke své nabídce chtít připojit soubory. Zde máte prostor, pro například návod nebo cokoliv jiného.

 

 • POZOR, pokud si účtujete zvlášť dopravu, uveďte cenu dopravy vč. DPH do popisu nabídky.

Pokud zaškrtnete kolonku Publikovat, tak se po odeslání nabídka zároveň zveřejní v systému.

 

Vytvořit nabídky hromadně

Stačí vložit odkaz na váš XML feed (vzor. heureka) a kliknout na "Nahrát XML", do pár minut se Vám feed zpracuje a 100 nabídek se zobrazí v administraci. Pokud budete chtít nahrát další nabídky, stačí kliknout na "stáhnout na dalších 100".

 

Vytvořit pomocí CSV souboru

Stáhněte si vzorový CSV soubor do svého počítače a náshledně vyplňte potřebné údaje, jako název, cena (vše je popsané v souboru). Kódování v nastavení programu (MS Office, Open office) použijte Windows 1250 a jako oddělovač nastavte čárku. Vložte CSV soubor ze svého počítače do kolonky a klikněte na nahrát CSV.


Kredity

Zde můžete zakoupit kredity, najdete tu také přehled vašich Topovaných nabídek či autopilotů.

 

Doprava

Kliknutím na tlačítko Vytvořit novou dopravu se Vám zobrazí nabídka s názvem, částkou a zasbou DPH. Po odeslání se Vám doprava zobrazí při vytvoření nabídky.

 

Odhlášení

Kliknutím na pole Odhlášení se odhlásíte z vašeho profilu na VYPRODÁVÁME.

 

 

FB TW Pin G+